KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568069

nr 1356 8069

Carl Werner

(1808-1894), Tyskland

Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad Carl Werner. Olja på pannå, 21x29cm

Carl Friedrich Heinrich Werner, tysk målare född 1808 i Weimar, död 1894 i Leipzig.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:18:17

26/10 17:39:54 1      Vinnande bud

Carl Werner

Läs mer om Carl Werner